Automatisk bestilling via Smartphone

Med Instant Cab sker kørselsbestillingen automatisk og direkte fra kundens smartphone (IOS, Android og Windows Phone). Kørselskontoret sparer bemanding og administration, og kunden undgår ventetid i telefonkø.

Løsninger_Taxi_Centralen_InstantCab_iPhone

grøn-knap  Billigere for centralen
Instant Cab er et af flere digitale værktøjer, der automatiserer kørselsbestillingen, og sparer kørselskontoret for manuel behandling samt reducerer administrativ efterbehandling.

grøn-knap  Hurtigere for kunden
Når kunden på sin Smartphone trykker Instant Cab adviseres nærmeste ledige vogn. Vognen sender SMS bekræftelse med ankomsttid og sted til kunden. Og alt sker automatisk.

 grøn-knap  Inkluderet i servicepakke
Instant Cab er inkluderet i de softwareopdateringer, du modtager som en del af din Frogne samarbejdsaftale. Du betaler kun et symbolsk installationsbeløb og et mindre månedligt gebyr til hosting.